"365 Gün Öykü" Projesine Ödül Geldi

06 Ocak 2023 09:23
"365 Gün Öykü" Projesine Ödül Geldi

"365 Gün Öykü" Projesine yazar olarak katkı sağlayan Aydede Anaokulu Öğretmeni Melek Karaboğa ve çizer olarak katkı sağlayan Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğretmeni Aslıhan Mestanoğlu'na, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen başarı belgeleri takdim edildi.   

Çocukların gelişimini erken yaşlardan başlayarak ve her gün öykü okuyarak desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç liderliğinde, 2020 yılı itibariyle yapılan ilk çalışmada Türkiye'nin birçok ilinden öğretmenin katılımıyla yazılan çocuk hikâyelerinin ortak bir havuzda toplandığı "365 Gün Öykü" Projesi başlatıldı.

İnceleme ve yazar komisyonları tarafından seçilen ve resimlenecek hikâyeler için Yalova’dan bu projeye yazar olarak katkı sağlayan Aydede Anaokulu Öğretmeni Melek Karaboğa ve çizer olarak katkı sağlayan Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğretmeni Aslıhan Mestanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'yi ziyaret ederek proje süreciyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Öğretmenleri tebrik eden Akmeşe, kendilerine Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen başarı belgeleri de takdim etti.

“Tasarımlar Yalova'dan”

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortak protokolü ile iş sağlığı ve güvenliğinin okul öncesinden itibaren öğretilmeye başlanması amacıyla Okul Öncesinde İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında bir öğretmen ekibi oluşturularak oyun yoluyla öğretilebilecek kurallar belirlendikten sonra eşleştirme kartları, Sağlık ve Güvenlik Tahtası, Sağlık ve Güvenlik Panosu, Kodlama, Algoritma, Su Doku, Yolu Takip Et ve Hikâye Küpleri oyunları geliştirildi. Oyunların görsellerinin çizilmesi ve tasarımlarının yapılması için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenler Aslıhan Mestanoğlu görevlendirilerek 2021 Aralık ayında yapılan çalıştayda çizimlere başlandı ve 2022 Aralık ayında Sağlık ve Güvenlik Oyun Kutusu pilot okullara dağıtıldı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle