3 Ayda 108 İmplant Gerçekleştirildi

3 Ayda 108 İmplant Gerçekleştirildi

Yalova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 14 Mayıs’ta başladığı implant uygulamaları ile dikkat çekiyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Makbule Yıldız Özcan 3 ayda 35 hastaya 108 implant gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Makbule Yıldız Özcan implant uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özcan açıklamasında, “Diş kaybı nedeniyle implant tedavisi yaptırmak üzere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize muayene randevusu alan hastaların, ilk tetkik ve değerlendirmesi başvurduğu hekim tarafından yapılır ve implant uygulamaları hakkında kişiye bilgi verilir. Merkezde implant uygulamaları için oluşturulmuş olan Hasta Değerlendirme Kurulu tarafından ikincil olarak hastanın ağız tomografik görüntüleri incelenir ve implant uygulamasına uygun görülen hasta tedavi için planlamaya alınır, uygun görülmeyen hasta da durum ile ilgili bilgilendirilir. Kurul değerlendirmesi sonrası implant uygulanması uygun görülen hasta telefonla aranarak randevusu oluşturulur ve işlem süreci başlatılır. Uygulamaya başladığımız 14 Mayıstan bu yana 35 hastaya 108 üye implant uygulaması başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz” dedi.

Genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı dişetleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireylerin implant tedavisinde yüksek başarı oranına sahip olduğunu vurgulayan  İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Sezen ise “Yalova’da devlet imkanları ile bu tarz iyi uygulamaların yapılabilir olması büyük kazanım olmuştur. İlimizde yaşayan ve yakın illerden hastalarımız implant tedavileri için Merkezimizi tercih etmektedir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin ünit sayısının ilerleyen günlerde arttırılması yönünde çalışmalarımız devam etmekte olup; sonrasında hasta memnuniyetinin artacağını öngörmekteyiz. Yalova halkına hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

İmplant uygulaması nedir?

İmplant; eksik dişlerin yerine konması amacıyla, çene içerisine yerleştirilen çoğunlukla vida şeklindeki yapay bir diş köküdür. Diş hekimliğinde sıklıkla tercih edilmesinin sebebi; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çene yapısı uygun olan tüm hastalara uygulanabilir olmasıdır. Bu uygulama esnasında diğer dişlere müdahale edilmez.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle