“29 Yıldır Tüketicinin Yanındayız”

“29 Yıldır Tüketicinin Yanındayız”

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Funda Ayarcı Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ayarcı, “Tükoder 29 yıldır tüketicinin yanında” dedi.

Dünya Tüketici Hakları Günü Yalova’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan TÜKODER Başkanı Funda Ayarcı15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü Tüketiciyi Koruma Derneği 25 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Yalova Şubemizde 1994 yılında hizmete başlamıştır” dedi.

Ayarcı açıklamasında şu detaylara yer verdi, “Derneğimizin amacı tüketici haklarının korunması ve geliştirilmesidir. Bu doğrultuda örgütlenerek tüketici bilincini oluşturmak, evrensel tüketici hakları paralelinde tüketicilerin kendilerini koruyabilecek bilinç ve örgütlülük düzeyine gelmesi için çalışmalar yapmaktadır. Tükoder sadece bireysel tüketici sorunlarıyla değil, genel sorunlarla ilgili çalışmalar yaparak kampanyalar düzenler davalar açar. Tüketicilerin ekonomik demokratik hak ve talepleri konularında kamuoyu oluşturur. Tükoder siyasi ve ticari hiçbir bağımlılığı olmayan üyelerinin ve tüketicilerin üyeliğine açıktır. Tükoder ticari kuruluşlardan bağış kabul etmez, yayın organlarına reklam ve ilan almaz. Tükoder’in Genel merkezi İstanbul’dadır. Ulusal düzeyde faaliyet göstermektedir. Türkiye Genelinde 52 şubesi ve 22 bini aşan üyesi vardır. Bakanlar kurulu kararıyla kamu yararına çalışan dernek statüsündedir”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle