2065'e Kadar Su Sıkıntısı Yok

2065'e Kadar Su Sıkıntısı Yok

Kınalı ve Karadere Barajlarının İçme suyu Tesisleri ve Sulamaları Planlama Mühendislik Hizmetleri işi sözleşmesi imzalandı.

2 barajın tamamlanması sonrasında Altınova, Çavuşçiftliği, Çiftlikköy, Hersek, Kaytazdere, Soğuksu, Subaşı, Sultaniye, Taşköprü, Tavşanlı, Tokmak Mahallelerinin 2065 yılına kadarki içme ve kullanma suyu sıkıntısı yaşamayacağı belirtildi.

27.04.2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen " Yalova Altınova Karadere ve Kınalı Barajları, İçme suyu Tesisleri ve Sulamaları Planlama Mühendislik Hizmetleri" işinin sözleşmesi, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Vekili Erdinç Kuran, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan, Planlama Şube Müdürü Mustafa Gördeli, Şube Personeli ve yüklenici firma temsilcilerinin iştirakiyle imzalandı. 1.465.000 TL’ye ihale edilen ve 480 günde tamamlanması hedeflenen Yalova Altınova Karadere ve Kınalı Barajları Planlama Raporu ile; İzmit Körfezi güney kıyısında yer alan ve doğudan batıya doğru Altınova, Çavuşçiftliği, Çiftlikköy, Hersek, Kaytazdere, Soğuksu, Subaşı, Sultaniye, Taşköprü, Tavşanlı, Tokmak Mahallelerinin 2065 yılına kadarki içme ve kullanma suyu ihtiyaçları karşılanabilecek. Projenin gerçeklemesi ile 9,78 hm3/yıl içme suyu sağlanacak. Ayrıca Kınalı ve Karadere Barajı mansabında yer alan Karadere ve Soğuksu köylerine ait yaklaşık 7 bin 930 dekar tarım arazisinin de sulanması planlanıyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle