“100 Bin İmzayı Çok Rahat Toplarız”

13 Aralık 2022 11:11
“100 Bin İmzayı Çok Rahat Toplarız”

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için ihtiyaç duyulan 100 bin imzayı kolay bir şekilde toplayacağını söyledi.

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, partisinin il binasında bir basın açıklaması yaptı. Muharrem İnce’nin, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gereken 100 bin imzayı rahat bir şekilde bulacağını dile getiren Şener, “Cumhurbaşkanı adaylığı, milletvekili adaylığı, yerel yönetimler, belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri partinin tüzüğü gereğince ön seçimle yapılıyor. Seçim takvimi açıklandığında aday olan arkadaşlarımız müracaatlarını yapacaklar. Partimizde sadece delegelerin değil tüm üyelerin katılımı ile ön seçim yapılacak ve adaylar oradan belirlenecek. Genel başkanımız tüm Türkiye’yi karış karış geziyor. Gittiği her yerde sokaktaki vatandaşlardan çok büyük bir ilgi görüyor. İnsanlarımız böyle dürüst, namuslu, ileriyi gören, Atatürk’ün ilkelerinden ayrılmayan, Atatürkçü bir lidere ihtiyaç duyduğu günlerden geçiyoruz. Genel başkanımıza olan ilgiden Yalovalı olarak gurur duyuyoruz.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gereken 100 bin imza şartını da çok rahat karşılayacağımıza inanıyoruz. Bunda bir kuşkumuz yok. Milletvekillerimiz Cumhurbaşkanlığı adaylığı için vatandaşların e-devlet üzerinden imza verebilmesini sağlamak adına meclise bir yasa teklifi verdiler. O yasalaşırsa elbette seçmenlerimiz ve vatandaşlarımız için de büyük bir rahatlık olacak. İmza vermek için seçim kuruluna gidip orada sıra beklemektense, e-devlet üzerinden bu imzayı verebilmeliler insanlarımız. Ama e-devlet üzerinden imza talebimiz onaylanmasa da vatandaşlarımız genel başkanımız Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için koşa koşa seçim kurullarına gideceklerdir diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sinan

14 Aralık 2022 01:58
Evet 100 bin toplarsiniz dogru, bu 100 binde CHP siz alacaginiz oy sayisi olur Baraj a takilmaniz Inceyi ilgilendirmez yeterki aday olsun, parti marti umurunda ise ne olayim, birsefer aday olduya saniyorki CHP sizde yapabilir, eyyyy Ince sen CHP siz iskambildeki sinek ikili gibi olursun