10 Torba Çimentodan Eğlencenin Zirvesine

28 Temmuz 2007 00:00

Bugün sadece Yalova’nın değil Türkiye’nin de sayılı gece mekanlarından olan Club Kale’nin 10 torba çimento parasıyla yapıldığını biliyor musunuz? İşte Club Kale sahibi Ahmet Kandemir’in ağzından eğlencenin zirvesine doğru çıkışın öyküsü.

Her gece binlerce kişinin sorunsuzca eğlendiği, şovlarla, müzikle kendilerinden geçtiği bir mekân var: Club Kale. 13 yıldan bu yana önce Yalova’da, sonra Marmara Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de adını duyuran, ünlü isimlerin konser verdiği, ünlü mankenlerin şov yaptığı gece kulübünün öyküsü 1994 yılında 10 torba çimentoyla başlıyor. “Cebimde bir milyon 250 bin lira vardı. Bununla 10 torba çimento aldım. Geriye 250 bin liram kaldı. O da yeme içmeye gitti zaten. Sonra borçlana borçlana, her sene üzerine bir şeyler katarak bugünkü haline geldi” diyerek anlatıyor Ahmet Kandemir sahibi olduğu Club Kale’nin öyküsünü.
“Bodrum’da, Antalya’da Kale adıyla diskolar var. Neden Yalova’da da olmasın” diyerek adını koyduğu gece kulübünün açılışından bu yana hep en önde gittiğini gururla söylüyor: “İstanbul’daki ünlü diskolarda 4000 watt’lık ses sistemleri yokken biz getirdik. Her şeyin her zaman en iyisi yapmaya çalıştık. Ses sistemi, ışık sistemi, şov araçları gibi her konuda diğerlerinin önünde gittik. Bu yüzden de Club Kale başarılı oldu. Ancak en önemlisi de 13 senedir burada hiçbir zaman büyük kavga olmadı. Tabii ki ufak tartışmalar çıktı ancak bunlar hiçbir zaman büyümedi. Buranın ev ev dolaşsam reklâmını bu kadar yapamam. Ama buraya gelen insan burada huzurlu ve rahat bir şekilde eğleniyorsa bundan daha iyi reklam olamaz”“Sırrımı Vermem”


Bir eğlence mekânı sahibi olan Ahmet Kandemir nasıl eğleniyor? Bu sorunun yanıtını da şöyle veriyor tecrübeli işletmeci: “Bizim en büyük eğlencemiz Cumartesi gecesi sabaha karşıdır. Herkes gittikten sonra personelle biz bize kaldığımızda “Geçmiş olsun arkadaşlar. Bu geceyi de kazasız belasız atlattık” dediğimizde biz eğlenmiş oluyoruz. Aslında dışarıdan herkes çok iyi keyifli bir işimiz olduğunu düşünüyor. Ancak hiç de öyle değil” Kandemir, başarılarının sırrını ise vermiyor. “Nasıl böyle başarılı olduğumuzu, binlerce kişiyi aynı anda eğlendirdiğimizi anlatırsam o zaman herkes yapar, sır olmaktan çıkar. Daha önce yapacağım projeleri söylüyordum. Sonra bir baktım benden önce başkaları yapmaya kalkmış. Artık söylemiyorum. Benim personelim bile bazen merak ediyor ne yaptığımı. O yüzden herkes ne söylersem onu yapıyor sadece” diyen Kandemir, Çınarcık’ta son yıllarda yeniden yükselen eğlence trendinin sebebini müzik yayınlarının zamanının uzaması olarak görüyor. Ancak Çınarcık’ın turizm alanında atağa kalkması için de öncelikle yatak sorunun çözülmesi gerektiğini inanıyor:

“Çınarcık’a turist gelmiyor. Termal’e turist geliyor. Buraya gelen herkesin mutlaka yazlığı vardır. Evinde yer içer. Bu da esnafa ve halka bir şey getirmez. Dışarıdan da hiçbir yatırımcı bir buçuk aylığına buraya yönelmez. Bunu ilk önce devlet ve yerel yönetim yapmalı. Yolu onlar açar ve konaklama şartları iyileşirse Çınarcık’ın yüksek potansiyeli daha da artar. İstenilirse burada yaz – kış turizm olur. Örneğin deniz ulaşımı şu anda yetersiz”

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle