“Seçimi 338 Oyla Ben Kazandım”

 “Seçimi 338 Oyla Ben Kazandım”

CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman İlçe seçim kurulu tarafından hazırlanan birleştirme tutanağını teslim aldı.

Adliye çıkışı AK Parti’nin İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunduğunu öğrenen Salman, itirazın kabul edileceğini düşünmediğini dile getirerek, “Seçimi 338 oyla ben kazandım” dedi.
 
CHP Yalova Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Vefa Salman adliyeye gelerek İlçe seçim kuruluna yapılan itiraz sonrasında çıkan sonucun ıslak imzalı tutanağını teslim aldı. Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Salman AK Parti’nin İl Seçim Kurulu’na da itiraz ettiğini öğrendi. Bu itirazın kabul edileceğini düşünmediğini belirten Salman, “İl başkanıyım diye geçinen zatı muhteremin biraz önce yaptığı açıklamayı dinledik. Muhteremin soyadının ikinci bölümüne ‘atar’ kısmına karşılık gelen açıklamalar yaptı. Seçim öncesi de çok attılar. Tutmadı. Allah bütün Yalova halkından razı olsun, kendi milletvekillerine yaptığı açıklamada haktan hukuktan bahsediyor utanmadan. Madem öyle haktan hukuktan bahsediyor Çınarcık’taki oyları saydırsın sıkıyorsa. Yalova’daki fark 15-20-30-40-50 fark 100 fark değil. Sıkıyorsa delikanlı olsunlar oyları saydırsınlar. İkincisi şu; siyaseti doğru öğrensinler neden biliyor musunuz? İl seçim kurulunda oylar sayılmaz, oyların tamamı sayılmaz. İlçe seçim kurulunda itiraz edilen sandıklar hangisiyle ancak onlara bakılır. Bu itirazlarına sayın il seçim kurulunda görev yapan hakimlerin kabul edeceğiniz ben zannetmiyorum. Biz 5 sene boyunca aynı böyleydik (kağıdı gösteriyor) bembeyaz yönettik. Resmi tutanak burada. İlçe seçim kurulunun birleştirme tutanağı imzalandı, alındı. O il başkanı zatı muhteremin gözüne girsin. 305 oydan bahsediyor utanmadan sıkılmadan yalan söylüyor. Niye biliyor musunuz? Açıklıyorum; 613 dediği fark benim ağzımdan bu zamana kadar hiç 600’lü rakam duydunuz mu? Duyduğunuz ilk rakam 357’ydi. 332 diye açıkladım daha sonra. Bana 333 diye gelmişti bilgi. Bende bu kağıdı hazırladım. Gülümserken insan 333 der ya, ama kurban olduğum Allah verdikçe verdi, 5 tane daha verdi. Oyumuz artmaya başladı ve oyumuz 338 oldu. Benim oyum 28 bin 779, arkadaşın oyun 28 bin 441. Fark 338 oldu. Dolayısıyla Yalova artık bir 5 sene daha bu şekilde yönetilmeye devam edecek.

613 oyla maddi hata olduğunu biz biliyorduk. Matematik de bilmiyorlar. Sağ olsun bizim vekilimiz matematikçi. Sağlamasını da ona yaptırdık. 357 olarak açıkladığımız fark hiç değişmedi. İtirazı yaptılar. Tamamını da saydırdılar. Geçersiz oyları da saydırdılar. İşte sonuçta 338 oyla merkez ilçe seçim kurulu sonucu açıkladı. Bıktım ben artık bunları yenmekten. Gerçekten bıktım. Ne yaparlarsa yapsınlar sandıkta da masa başında da Vefa Salman 2014’te de galip geldi, 2019’da da galip geldi. Buyursunlar itiraz etsinler. Daha tebliğ edilmemiş, resmi tutanağa bakmamışlar, birleştirme tutanağına bakmamışlar ve itiraz dilekçesi veriyorlar. İnsanlarla alay etmesinler. Yalovalılarla alay ediyorlar. Yazıklar olsun. Başka bir şey demiyorum. Vefa Salman’ın ikinci dönemi hayırlı olsun” dedi.

Elinde tuttuğu 338 yazılı kağıdı da basın mensuplarına gösteren Salman Ak Parti’ye gönderme yapmayı ihmal etmedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Selami

05 Nisan 2019 03:27
Saymaga devam, isterlerse 10 sefer saysinlar isterlerse yeni secim yapsinlar hicbirsey farketmiyecek, calmadan saymaga devam etsinler birsey olmaz. Yanilip birde tekrar edelim desinler bu sefer fark 330 degil 1330 olacak cunku halk artik mazlumun yaninda