“Notre Dame’ın Kamburu” Sahnelendi

03 Ekim 2018 11:19
 “Notre Dame’ın Kamburu” Sahnelendi

‘1 Ekim Dünya Çocuk Günü’ vesilesiyle Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla Marmara Spor Kulübü Woman and Kids tarafından yapılan ve Yalova Doğa Koleji Anaokulu Müdürü, Bale ve Dans Antrenörü Nergis Özören’in projelendirdiği Victor Hugo’nun ünlü eserinden ‘Notre Dame’ın Kamburu’ sahnelendi.

Türkiye’de ilk kez çocuklar tarafından ve müzikal olarak Yalovalı öğrencilerin hazırladığı bu muhteşem gösteri izleyenleri adeta büyüledi. Müzikale, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı temsilen katıldı.

Çingeneler tarafından katedrale bırakılan kambur, çirkin ve sağır Quasimodo’nun, güzeller güzeli çingene kızı Esmeralda’ya olan aşkını anlatan Victor Hugo’nun ölümsüz eserinden sahneye uyarlanan ‘Notre Dame’ın Kamburu’ müzikaline Yalovalılar yoğun ilgi gösterdi. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen müzikal, klasik bir aşk hikayesiyle insanların değer verdikleri şeyleri nasıl ayakta tutabileceğini drama, müzik ve dansla sahneye taşıdı. Çocukların, dans, bale, jimnastik ve drama yeteneklerini müzikle harmanlayıp seyirciye sundukları gösteri Yalovalılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Programın sonunda konuşan Başkan Yardımcısı Jülide Güner, “Bugün çok özel ve güzel bir gün. Bugün ‘1 Ekim Dünya Çocuk Günü’. Çocuklarımızın eşsiz performansları ile şekillenen bu muhteşem gösteriyi hayranlıkla izledim. Müzikalde sahne alarak tüm hünerlerini bizlere sergileyen ve bu programın oluşmasında emeğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm çocuklarımız için barış ve sevgi dolu, savaşların ve çocuk istismarının olmadığı, kan ve gözyaşının olmadığı daha yaşanabilir bir dünya diliyorum” şeklinde konuştu.

Bale ve Dans Antrenörü Nergis Özören ile Jimnastik Antrenörü ve Hareket Eğitim Uzmanı Mustafa Bulut ise konuşmalarında şu sözlere yer verdi; “En kıymetlilerimiz, sezon boyunca gerçekleştirilen derslerde çok çalıştılar. Ancak en önemlisi sabrı, sebat etmeyi, bazen bir birey olarak tek ve güçlü durmayı, bazen de bir takıma ait olmanın verdiği keyfi yaşadılar. Ritim duyguları, motor beceri ve koordinasyon yetileri, kognitif değerleri en üst noktaya çıkarıldı. Eklem hareketliliği ve kas esnekliği artarken onlar şimdi ünlü bir eseri yorumlayacak kadar güçlendiler.”

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle