“Memur, İşçi Ve Emekli Maaşlarına %50 Zam Yapacağız”

 “Memur, İşçi Ve Emekli Maaşlarına %50 Zam Yapacağız”

Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Binasının açılışına katılmak üzere Yalova’ya gelen YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan iktidara gelmeleri halinde işçi, memur ve emekli maaşlarına %50 zam yapacağını söyledi.

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan Yalova’ya gelişinde YTP İl Başkanı Mustafa Berber ve il yönetimi tarafından karşılandı. Partili gençlerin, “Mücahit Erbakan” sloganları ile partisinin il binasına gelen Erbakan burada bir konuşma yaptı. Erbakan konuşmasında iktidara geldiklerinde vergi sistemini ıslah edeceklerini dile getirerek, “Yaşanabilir bir Türkiye için 82 milyon vatandaşın gelir düzeyini en az gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartacağız.  Vergi yükünün çoğunu halktan alan mevcut haksız vergi sistemini ıslah edeceğiz. İşçi, memur ve emekli maaşları üzerinden alınan vergilerin hepsini tamamıyla sıfıra indireceğiz. Elektrik, su ve doğalgaz gibi temel ihtiyaçları belli bir asgari düzeye kadar devlet olarak ücretsiz olarak sağlayacağız. Geçmişimizden mirasımızdan aldığımız güçle iktidarımızın ilk senesinde işçi memur ve emekli maşalarına %50 zam yapacağız” dedi.
Erbakan daha sonra partisinin il binasının açılış kurdelesini parti yöneticileri ile birlikte keserek partiyi gezdi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Emekli Oğlu

07 Nisan 2019 23:27
Rahmetli Erbakan zamanında babamın emekli maaşına (SSK) % 105 zam yapılmıştı.Bir daha o günleri göremedik... Çıtayı düşürmüşler demek ki,günümüz şartlarına uydurmuşlar ;)